Umělá inteligence

Chytré stroje a roboti zefektivní vaši výrobu. Díky umělé inteligenci pracují rychle a sami se učí. Naprogramujeme vám je tak, jak potřebujete.

Co je to umělá inteligence (AI)? Jde o způsob využití matematiky a logiky, při kterém se napodobují lidské funkce – učení nebo řešení problémů. Současným cílem oboru není vytvořit inteligentní stroj, který by se uvažováním blížil člověku. Vývoj umělé inteligence zahrnuje především snahy o řešení konkrétních úkolů inteligentně a autonomně.

Umela_inteligence.jpg
lamela_defects_all.jpg

Zpočátku vědci skutečně usilovali o vytvoření programu, který by napodoboval lidské myšlení. Vzhledem ke složitosti však skončili ve slepé uličce. Takže nebojte, Terminátor vám na dveře ve 21. století asi nezaklepe. Oblast AI se vydala jinou cestou a zaměřila se na napodobování dílčích kognitivních funkcí, které představují jen zlomek lidské inteligence.

S umělou inteligencí úzce souvisí strojové učení. Počítače při něm pracují s velkým množstvím dat, analyzují je a nabyté znalosti využívají při řešení problémů. Podoblastí strojového učení jsou neuronové sítě, které pro zpracovávání a vyhodnocování dat využívají struktury navržené po vzoru biologické stavby lidského mozku.

Umělá inteligence a kontrola kvality

Jednou z oblastí, ve které má umělá inteligence (AI) velký význam, je kontrola kvality. Jejím využitím se totiž odstraňuje riziko lidského kognitivního zkreslení. Člověk má tendenci jednat subjektivně na základě osobní zkušenosti a často se spoléhá na dílčí informace, které nemusí být úplné či pravdivé.

Oproti tomu systémy postavené na umělé inteligenci pracují objektivně na základě tvrdých dat a velmi rychle se rozhodují. Právě tyto vlastnosti jsou pro kontrolu kvality zásadní a mají velký význam pro Průmysl 4.0.

Při optické kontrole kvality se zapojením AI se zpracovávají výstupy strojového vidění, při kterém se získávají informace ze zachyceného obrazu. V kombinaci s propracovanými rozpoznávacími algoritmy bude autonomní kontrolor pracovat spolehlivě a objektivně.

Díky umělé inteligenci získáte

Finanční úsporu

Finanční úsporu

Máte spočítáno, kolik vás ročně stojí reklamace? Tyto starosti od teď hoďte za hlavu.

Zákaznickou reputaci

Zákaznickou reputaci

Vaši zákazníci si o vás budou povídat - pořád a v dobrém.

Vyšší efektivita kontroly

Vyšší efektivita kontroly

Kontrola povrchu v řádu milisekund oproti zdlouhavým ručním kontrolám.

Výrobky jeden jako druhý

Výrobky jeden jako druhý

Díky automatizaci kontroly kvality sjednotíte metriky vyhodnocování vad

S umělou inteligencí pracujeme i v KINALI

Vyvíjíme systémy pro kamerovou kontrolu, které staví na autonomní práci a vysoké přesnosti. Díky využití umělé inteligence dokážeme procesy zrychlit a zpřesnit. Jednou z aplikací, kde AI pracuje na plné obrátky, je kontrola kvality dřevěných lamel. Technické řešení zvládne prohlédnout až 700 dřevěných lamel za minutu, a to ze všech stran. Díky zapojení umělé inteligence rozpozná přes 20 typů vad dřeva od prasklin přes suky až po nepřirozené barevné odstíny. S rychlostí blesku odhalí i nedokonalosti, kterých si na první pohled nevšimne ani zkušený lidský kontrolor.

Ukázka kontroly kvality v průmyslu za použití umělé inteligence (AI)

Kontrola SMD součástek i značení výmolů na silnici

Umělou inteligenci jsme nasadili také do systému pro kontrolu SMD součástek. Díky vylepšení rozpoznávacích algoritmů dokáže systém spolehlivě odhalit poškozenou součástku a zabrání jejímu nedokonalému umístění na desky plošných spojů.

Umělá inteligence nesmí chybět ani v našem systému pro značení výmolů na silnici a inventarizaci svodidel či značek. Odhalení poškozených částí vozovky je díky ní otázkou chvilky. Stále větší význam pak bude mít AI v oblasti automotive. Sami jsme se o tom přesvědčili při vývoji systému, který spolehlivě odhalí různé typy vad na rozbuškách do airbagů.

Chcete zefektivnit proces kontroly kvality? Navrhneme vám řešení se zapojením AI.

Domluvit si schůzku

Chcete zefektivnit proces kontroly kvality? Navrhneme vám řešení se zapojením AI.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním a uložením osobních údajů za účelem současného nebo budoucího kontaktu ohledně některé aktuálně či v budoucnu nabízené pracovní pozice. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.

Máte dotaz?

Facebook LinkedIn Instagram Youtube

Nebo se podívejte na kompletní kontakty.