Jako exkluzivní distributor kolaborativních robotů AUBO v ČR jsme spustili nový web plný informací a ukázek našich neúnavných parťáků v akci. Jak se Vám náš nový web líbí? zjistit více

Optická kontrola kvality

Průmyslová automatizace kontroly kvality

KINALI zajišťuje komplexní služby v oblasti průmyslové automatizace kontroly kvality.

Všechny naše systémy stavíme na vlastních výpočetních jednotkách s integrovanými průmyslovými kamerami. Tím máme celý proces pod kontrolou a troufneme si realizovat i projekty, na které značná část firem z našeho segmentu technologicky nestačí. Dokladem naší kompetence jsou realizované projekty zajišťující spolehlivou funkčnost v těch nejnáročnějších podmínkách: lesklý či průhledný materiál inspektovaného výrobku / požadavek na kontrolu ze všech stran (360° kontrola) / vysoký takt linky (1000ks / min.) / požadavek na vysokou přesnost (>0.01mm) / nutnost měření ve 3D apod.

S KINALI dostávají naši klienti řešení přímo od výrobce - díky používání unikátních komponent máme možnost vyvinout optickou kontrolu výrobků opravdu na míru. Komparativní výhoda oproti komplexním systémům trpícím přílišnou obecností se projeví jak v samotné kvalitě kontroly, tak v pozdějším operativním řešení případných změn ve výrobě.

Systémy optické kontroly kvality KINALI jsou plně kompatibilní s kolaborativními roboty AUBO a průmyslovými objektivy VICO.

Kontrola rozměrů

Rozměrová kontrola výrobků patří mezi základní úlohy ve strojírenství. Našim zákazníkům jsme schopni nabídnout univerzální nástroje pro rozměrovou kontrolu výrobků. Naše měřicí přístroje pracují vždy opticky, tedy bezdotykově. Cílem je maximálně urychlit proces měření a umožnit tak změření většího množství výrobků za stejný čas.

Pro měření používáme pouze telecentrické objektivy a osvětlovače VICO, které zaručují vysokou přesnost měření v řádu um. Na základě konkrétních požadavků zákazníka umíme rozmístit kamery na měřícím zařízení tak, aby se pokryly rozměry jakéhokoliv výrobku. Jednotlivé osy měření mohou být ručně i motoricky nastavitelné.

Parametry měřících systémů KINALI:

 • Přesné měření v řádu um
 • Kontrola rozměrů v řádu sekund oproti dlouhým minutám při měření na dotykových stanicích
 • Přehledné a příjemné uživatelské rozhraní
 • Práce ve 2D i 3D

Reference

BMD Tools

Seřizovací přístroj, který analýzou obrazu v reálném čase získává charakteristiky obráběcích nástrojů.

Kontrola povrchu

Díky unikátnímu propojení nejnovějších technologií umíme pro naše zákazníky realizovat 360° kontrolu povrchu výrobků. Při kontrole jsou využívány principy umělé inteligence, pokročilé metody snímání předmětu, které je zpracováváno unikátní sadou vlastních knihoven strojového vidění. Kombinace těchto prvků umožňuje identifikovat oděrky, škrábance, propady, otřepy a další vady na celém povrchu výrobku bez ohledu na použitý výrobní materiál.

Oblasti využití

 • velké rovinné plochy
 • tažený materiál - dráty, trubky
 • lamely a dalších menší výrobky umístitelné na dopravník

Parametry kontrolních systémů KINALI:

 • 360° kontrola kvality
 • Vysoká rychlost kontroly – až 1000ks/min
 • Funkčnost pro různé materiály – dřevo, kov, plast
 • Rozpoznání velkého množství kategorií výrobků díky zapojení umělé inteligence

Reference

TPSys

Vylepšení účinnosti detekce poškozených součástek před jejich osazením na desky plošných spojů. Nedokonalou detekcí špatného úchopu součástek osazovací hlavou docházelo k jejich špatnému umístění na desku plošných spojů, což vedlo ke špatně či plně nefunkční desce. 

Inteligentní detekce vad

Pokrok v oblasti inteligentní kamerové kontroly dnes umožňuje široké nasazení umělé inteligence do průmyslu, zejména pak do oblasti kamerové kontroly výrobků. Umělá inteligence je často jediné řešení v případě výrobků, kde může nastat široká škála vad v různých částech výrobku.

Společnost KINALI je lídrem v oblasti nasazování umělé inteligence do průmyslových aplikací.

Vhodné použití

 • Dřevěné výrobky
 • Lisované výrobky
 • Výrobky s vysokou mírou variability
 • Výrobky s velkým množstvím kategorií NOK

Parametry systémů umělé inteligence

 • 360° kontrola kvality
 • Vysoká rychlost kontroly – až 1000ks/min
 • Funkčnost pro různé materiály – dřevo, kov, plast
 • Jednoduchost tvorby katalogu vad - možnost „naučit“ systém vadu pouhým výběrem reprezentujících vzorků

Hlídání barevné stálosti

Mnohaleté zkušenosti v oboru strojového vidění nám umožnily realizovat projekty velkoplošné kontroly barevné stálosti výrobků. V těchto projektech se propojila výborná znalost možností snímací techniky a vlivu fyzikálních jevů (např. rozdílná teplota) na jejich práci. Naše zařízení tak představují významného pomocníka v případech, kdy je nutné zachovat identickou barvu v celé výrobní šarži produktu, ať už jeho výroba trvá nepřetržitě minuty nebo dny.

Parametry kontrolních systémů KINALI:

 • Kontrola kvality malých povrchů i velkých rovinných ploch
 • Schopnost identifikovat barevnou odchylku v řádu desetin ΔE
 • Schopnost kontrolovat pohybující se plochy
 • Schopnost pracovat při vysokých provozních teplotách
 • Vhodné pro kontrolu extrudovaného materiálu

Reference

Kontrola velkoplošných desek

Kontrolní zařízení vytvořené na klíč bylo nasazeno na kontinuální kontrolu extrudovaných plastových desek. Zařízení splňuje přísné požadavky kvality v přesnosti měření barevné odchylky v rámci jedné výrobní šarže (ΔE < 0,8).

Automatizace kontroly kvality na míru

Nenašli jste v našem výčtu referencí systém kontroly kvality, který by řešil Vaši potřebu? Nevadí!

Naše společnost se zaměřuje na stavbu zákaznických řešení na míru. Nechte naše analytiky přesně zmapovat Vaše potřeby, z nich pak následně vyjdou vývojáři a postaví Vám přesně to, co chcete a potřebujete.

Navíc u našich řešení nepoužíváme nástroje třetích stran, používáme pouze vlastní nástroje a knihovny funkcí. Vše tak máme neustále pod kontrolou, což nám umožňuje i v ostrém provozu zařízení řešit komplexní a nečekané situace velice rychle.

Staňte se dalším spokojeným KINALI zákazníkem. Kontaktujte nás ještě dnes.