Proč pracovat v KINALI

Nahlédněte společně s naší kolegyní Nikol pod pokličku života v KINALI. Dozvíte se více o naši kultuře, způsobu práce i hodnotách.

Nikol_Dudova_resized.jpg

Čusík! Já jsem Nikol a v tomto článku bych ti ráda představila Kinali. Poodhalím jak se díváme na nábor nových lidí a jak pohovor u nás probíhá. Taky ti řeknu o všem důležitém, co bych sama o firmě chtěla vědět. No a na konci článku už by mělo být jasné, jestli si budeme rozumět a pošleš nám svůj životopis nebo budeš hledat někde jinde.

Nábor nových lidí

Pohovory u nás probíhají v několika fázích. Promluvíš si s jednatelem, taky se svým potenciálním team leaderem a seznámíš se s kolegy z týmu. Hledáme totiž nejen programátora, chceme parťáka, se kterým si budeme mít o čem povídat u piva nebo na fotbálku. Jo a taky si v rámci přijímacího procesu vyzkoušíš IT kvíz, používáme totiž CodinGame k testování znalostí uchazečů. Z našich zkušeností je to nejlepší způsob jak zjistit úroveň znalostí a jak dále pracovat na jejich účelném rozvíjení. Nejde nám o naplnění kapacit. Chceme vytvořit fungující symbiózu. Firma musí něco dávat tobě a ty zase pomůžeš posunout firmu o kousek dál. Pojďme se rozvíjet společně.

 

Jak to u nás funguje

V KINALI je to vyšší level. Na naší práci jsou závislé třeba továrny Siemensu, Applu nebo Boeingu. Vyvíjíme totiž software pro Průmysl 4.0 a propojujeme ho s hardware. Většinu hardware máme přímo v laboratoři u nás v kancelářích, takže si na něm můžeš spoustu věcí vyzkoušet, nebo si jen udělat selfíčko mezi stroji, které jen tak někdo naživo neuvidí. (jo, jedno takový mám, no a?)

Projekty jsou u nás spíše dlouhodobé a vybírají nám je nadřízení. Pokud jsi ale v harmonii s firemním mindsetem, nemusíš se ničeho bát.

IMG_0141.JPEG

Co sakra znamená harmonie s firemním mindsetem? Je ta holka normální?

Mindset KINALI má dva základní pilíře. 

  1. Projekt musí být výzva. Jak jinak bychom se mohli zlepšovat, když bychom dělali pořád to samé dokolečka?
  2. Projekt musí zapadat do naší vize udržitelnějšího světa. Ekologie je pro nás důležitá stejně tak jako cirkulární ekonomika.
KINALI_Meeting.JPEG

Jak ale projekt zrealizujeme je už čistě na týmu a jeho schopnostech. Při ovlivňování rozhodnutí existuje přímá úměra s tvými znalostmi. Pokud věci rozumíš, tvůj názor bude slyšet a bude mít váhu. Pokud ještě tolik zkušeností nemáš, budeme tě i tak brát mezi sebe a ptát se na tvůj názor, nemusíš se toho vůbec bát, chceme tě jen posouvat dál a motivovat, a víme, že to nejde za zavřenými dveřmi. 

Jak probíhá běžný pracovní den? To se těžko popisuje, ale jedna věc je jistá a tou je každodenní meeting, kde se synchronizujeme ohledně postupu práce a popřípadě řešíme problémy. Jestli tvoje práce začne meetingem, nebo budeš makat už v šest ráno, necháme na tobě.

Zpětná vazba je základ úspěchu. Při merge requestech navzájem děláme code reviews, abychom udržovali čistý a srozumitelný kód. Máme one on one meetingy s team leaderem. Každoroční one on one s Radkem (jednatel). Po každém sprintu děláme týmové hodnocení.

KINALI není korporát

Aktuálně jsme rozdělení do tří hlavních vývojových týmů, přičemž každý má na starosti jiný produkt. Aktuálně pracujeme na rozšíření našich kapacit o další tým, který bude pracovat pro nového zákazníka, švédskou ScientuOmicron, což je firma produkující špičkové vědecké vybavení, například elektronové mikroskopy. Všechny týmy pracují odděleně, navštěvujeme se třeba když potřebujeme poradit s architekturou nebo technologiemi. Pak jednou za rok máme KINALI Day, tam každý z týmů prezentuje svoji práci za uplynulý rok, všechny úspěchy ale i průsery.

Abychom si teda rozuměli, neděláme software se kterým se běžně setkáš a stáhneš si ho na internetu, o to větší dopad ale má na fungování světa. Až budeš kódit program, který vytváří součástky do Airbusů, nejspíš si třikrát rozmyslíš, jestli ošetříš každou výjimku a na svůj kód napíšeš kvalitní test. Nebo raději přestaneš lítat?

KinaliDay_screen.jpg
KINALI_Dortik.jpg

Společné aktivity

Jsme taky jen lidi. Máme rádi pivo a fotbal, celkově spolu rádi trávíme čas. Když má někdo narozeniny, donese do práce dortík a my ho na oplátku zasypeme všemožnými projevy lásky. V létě jezdíme na víkendový teambuilding a v zimě máme vánoční večírek, který bychom rádi měli častěji. A když je hezky, využíváme naši velkou terasu ke společnému grilování. V létě máme takzvanou ledňákovou četu. Prostě když je teplo, chodíme všem ve firmě pro nanuk. Máme na to online pořadník a na pravidla dohlíží náš samotný pan jednatel, takže bacha, jestli na něj nanuk nevyjde, bude problém.

V KINALI JE SUPER PARTA!

KINALI v kostce

1

Vyvíjíme software pro Průmysl 4.0

Naše produkty usnadňují každodenní práci lidem po celém světě, nejen ve firmách Siemens, Airbus nebo Apple.

2

Nejsme korporát

Nemáme pevně stanovenou hierarchii a každý z nás má možnost ovlivňovat zásadní rozhodnutí.

3

O úspěchy se dělíme

Pravidelně rozdělujeme 20 % zisku mezi naše stálé zaměstnance.

4

Dáváme možnost růst

Každý zaměstnanec má roční budget na osobní rozvoj a vzdělávání 25 000 Kč.

5

Jsme společensky zodpovědní

Naše projekty pečlivě vybíráme tak, aby nám dávaly smysl i z hlediska ekologie a udržitelnosti. V kancelářích třídíme odpad a podporujeme zaměstnance v dojíždění na kole.

6

Fandíme ženám v IT

Podporujeme organizaci Pyladies a více než 20 % našich vývojářů tvoří ženy.

7

Jsme mladý kolektiv

Průměrný věk v Kinali je pouhých 32 let. Vážíme si ale i zkušeností a oceňujeme předávání know-how mladším generacím.

8

Udržujeme blízký kontakt se zákazníky

Podporujeme setkávání vývojářů s koncovým zákazníkem našich produktů. Procestovali jsme tak již většinu Evropy, ale navštívili jsme také továrny v USA, Mexiku nebo Číně.

9

Zkušenosti jsou pro nás nejdůležitější

Znalosti před pohovorem testujeme pomocí CodinGame. Třetina našich zaměstnanců nemá IT vzdělání.

10

Bojujeme s code legacy

Drtivá většina našich projektů vzniká na zelené louce. Každý náš tým má vlastní produkt.

11

Máme kanceláře v centru Brna

Pro odpočinek a společné grilovačky máme k dispozici prostornou terasu.

Ještě jsem neodpověděla na všechno, co tě zajímalo? Cool, mám ráda zvídavé lidi. Najdi si moji vizitku v kontaktech, napiš nebo zavolej, a já se budu snažit odpovědět na všechno, co tě zajímá. Pokud jsi dočetl/a až sem, moc děkuju za tvůj čas a ať se ti daří!

Dává ti to smysl, ale stále máš nezodpovězené otázky?

Domluv si v KINALI "Den na zkoušku".

Požádat o den na zkoušku

Dává ti to smysl, ale stále máš nezodpovězené otázky?

Domluv si v KINALI "Den na zkoušku".

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním a uložením osobních údajů za účelem současného nebo budoucího kontaktu ohledně některé aktuálně či v budoucnu nabízené pracovní pozice. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.

Máte dotaz?

Facebook LinkedIn Instagram Youtube

Nebo se podívejte na kompletní kontakty.