Získali jsme dotaci z Bruselu na biometrické rozpoznávání chůze

Naše firma Kinalisoft uspěla jako zatím jediný zástupce Česka při rozdělování peněz Evropskou komisí v rámci programu SME Instrument (Horizont 2020).

EU.png

Naše firma Kinalisoft uspěla jako zatím jediný zástupce Česka při rozdělování peněz Evropskou komisí v rámci programu SME Instrument (Horizont 2020). Program je určen pro financování vývoje inovativních produktů malých a středních podniků s globálními ambicemi. Uspěli jsme s projektem biometrického rozpoznávání chůze. O dotaci na tzv. studii proveditelnosti zažádalo v prvních dvou zatím vyhodnocených kolech 4610 firem z celé Evropské unie. Uspělo jich 354, nejvíce ze Španělska, Itálie a Velké Británie.

Těšíme se, že nám získaná dotace umožní další rozvoj metody určené k rozpoznání chůze konkrétního člověka ze záznamu kamery. Mělo by jít o stejně spolehlivou metodu jako otisky prstů. Využitelná bude hlavně v kriminalistice, při ochraně proti terorismu a podobně. Tak nám držte palce.

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No 662784.

Máte dotaz?

Facebook LinkedIn Instagram Youtube

Nebo se podívejte na kompletní kontakty.