Počítačové vidění a struny na 3D tisk

Dříve používané způsoby kontroly se ukázaly jako zcela nedostatečné, a tak jsme byli osloveni my.

OrezMladec_800x598.png

Počítačové vidění toho umí hodně a právě kontrola kvality výrobků patří do jeho klasického repertoáru. Tato kontrola často spočívá v měření různých odchylek. Nejinak tomu bylo i v tomto případě. Firma Plasty Mladeč měla problém s ověřováním kvality dodávek svých tiskových strun pro dnes moderní 3D tiskárny. Tolerance požadovaná u tohoto výrobku je +-0,05mm. Pokud je struna v tiskárně širší, tak struna neprojde tryskou a zasekne se. Pokud je užší, tak to způsobuje něpěkné vroubky na finálním materiálu.

Dříve používané způsoby kontroly se ukázaly jako zcela nedostatečné, a tak jsme byli osloveni my. Vytvořili jsme zařízení, které sleduje 4 struny najednou, a to ve dvou rozměrových variantách a v nespočtu barevných variací a typů materiálu. O případné odchylce je okamžitě informován operátor.

Zařízení založené na technologii počítačového vidění přineslo klientovi velké snížení chybovosti, zvýšení kvality strun a celkové zvýšení efektivity výroby. To vše samozřejmě znamená i výraznou úsporu nákladů. Finance vynaložené na pořízení této technologie tak mají velmi rychlou návratnost

Velmi podobný princip jako u zmíněného zařízení lze uplatnit u jiných firem, kde se něco vyrábí tažením. Ale nejen u nich, počítačové vidění se dobře vyrovnává i s jinými úlohami, při nichž je zapotřebí kontrola, automatizace nebo rozpoznávání.

 

Máte dotaz?

Facebook LinkedIn Instagram Youtube

Nebo se podívejte na kompletní kontakty.