Neuronové sítě v Oděse

Nejen ve strojovém vidění platí, že kdo chvíli stál, už stojí opodál. A tak my z Kinali pravidelně navštěvujeme různé zahraniční expertní konference na hlavní témata naší specializace.

konference

Teď naposledy jsme vyslali programátora Filipa Sykalu na konferenci EECVC (Eastern European Conference on Computer Vision) do ukrajinské Oděsy. Filip tam měl příležitost setkat se s experty, jejichž jména v oboru strojového vidění každý zná, spojit si tato jména s obličeji a probrat s nimi některé problémy, kterými se při své práci zabývá.

Asi nejzajímavější přednáška na konferenci byla od od Tolgy Birdala z Technické univerzity v Mnichově, protože se zabývala tématem, které Kinali řeší v rámci svého „bin picking“ systému – robotické ruky POPELKA. Tedy pasováním CAD modelů na 3D data.

Jako na každé správné konferenci ani zde nechybělo vystoupení, které většinu přítomných tak trochu šokovalo. Andrew Rabinovich z Magic Leap tvrdil, že žádná z předchozích přednášek vlastně brzy nebude v praxi potřeba, protože přichází věk neuronových sítí. Ty se do budoucna údajně naučí řešit problémy samy. Do roku 2020 zde prý bude univerzální neuronová síť pro řešení problémů strojového vidění. No uvidíme.

Byť toho o strojovém vidění a jeho aplikacích v průmyslu víme opravdu hodně, po této konferenci se naše znalosti zase posunuly o kousek dál. Oděsa určitě stála za to.

Máte dotaz?

Facebook LinkedIn Instagram Youtube

Nebo se podívejte na kompletní kontakty.