Kinalisoftu je deset

Tak jsme oslavili desáté narozeniny...

10let

Tak jsme oslavili desáté narozeniny. Ano, Kinalisoft je na trhu už deset let. Tehdy – v roce 2006 – jsme začínali jako dva studenti v jedné malé kanceláři. Šli jsme do rizika doslova po hlavě a ono to vyšlo, nakonec se riziko vyplatilo. Dnes zabíráme celé jedno velké kancelářské patro a máme 30 zaměstnanců.

Od začátku jsme vycházeli z jednoduchého podnikatelského motta: „Klíčové je dopouštět se chyb, ale jen jednou.“ A chyby jsme určitě dělali, například jsme ze začátku příliš spoléhali na ústní sliby nepodložené smlouvou upravující skutečné parametry spolupráce. A taky jsme se spálili…

Během let dosti vykrystalizovalo i naše odborné zaměření. Nyní je pro nás prioritní technologie počítačového vidění, kdy počítač může kamerou zaznamenat určitý jev například v průmyslové výrobě a analyzovat ho. V současné době se můžeme považovat za jednoho z předních českých odborníků na tuto technologii a řešili jsme řadu klientských zadání od kontroly výroby drátů na 3D tisk až po ověření přesných rozměrů skládacích metrů.

Také jsme rádi, že je Kinalisoft vidět. Zaměřili jsme se v posledních letech na rozšíření prezentace u našich cílových skupin. Vycházeli jsme z bodu nula, kdy se o Kinalisoftu v médiích vůbec nepsalo. Dnes máme za sebou několik velkých profilových rozhovorů, máme na kontě řadu zmínek v médiích a běžně nám vycházejí autorské články v odborných časopisech. Také jsme zapracovali na našich webových stránkách a prezentačních materiálech pro klienty. A stali jsme se první českou firmou, která uspěla ve velké konkurenci a získala dotaci z evropského programu Horizont 2020. Za úspěch lze jistě považovat i nominace do soutěže EY Technologický podnikatel roku 2015.

Nebyla to jednoduchá cesta, ale bavilo nás to, a baví nadále.  Tak nám držte palce do dalších let.

Máte dotaz?

Facebook LinkedIn Instagram Youtube

Nebo se podívejte na kompletní kontakty.