VÝPRODEJ DEMO KOBOTŮ AUBO: Využijte našich super výhodných cen k pořízení oranžového kolaborativního parťáka za hubičku! více

KINALI podporuje PyLadies

Průmysloví roboti, kolaborativní roboti, inteligentní robotická pracoviště – to vše se se značkou KINALI pojí již řadu let. V našich prostorách se ovšem koná i jiná „robotická“ akce.

Naše společnost je známá svou podporou vzdělávání. Důraz klademe nejen na neustálé vzdělávání našich zaměstnanců. Ve vzdělání vidíme klíč úspěchu našeho regionu i celé České republiky. Proto vzdělávání podporujeme a propagujeme. Účastníme se všemožných aktivit organizovaných v rámci našeho kraje. KINALI tak můžete potkat na konferencích ŽijemeIT, Excel@FIT, studentských veletrzích či v digitální dílně FabLab. V neposlední řadě nabízíme pracovní stáže a výhodné formy spolupráce studentům se zájmem o náš obor.

Vzrůstající zájem veřejnosti o IT nás těší. Vidíme v něm zajímavý potenciál, a tak jsme se rozhodli podpořit i neformální, mimoškolské vzdělání. Každý, kdo se ve svém volném čase dobrovolně učí něco nového, co přesahuje jeho dosavadní znalosti, je svým způsobem hrdina :). 

Když nás tedy na podzim minulého roku s prosbou o azyl pro své aktivity oslovily PyLadies - členky komunity, která se dle vlastních slov snaží přiblížit IT ženám a ženy k IT – neváhali jsme ani minutu. Organizace nadšenců nezištně provádějící dlouhodobé kurzy programovacího jazyka Python pro začátečnice si jistě podporu zaslouží.

V našich prostorách našly PyLadies zázemí pro organizaci nových kurzů pro pokročilejší absolventky začátečnického kurzu. v jehož rámci si zkouší principy spolupráce na modelovém projektu. Jedná se o převedení deskové hry RoboRally do počítačové podoby: od nakreslení grafiky, přes analýzu a rozpad na dílčí celky, po týmovou kolaboraci na Githubu. Hra zatím není dokončená, pokroky jsou ale pravidelně zaznamenávány na stránkách Roboprojektu (https://roboprojekt.pyladies.cz/). Holky se u nás každý týden setkávají a posouvají svůj projekt dopředu. Tuto týmovou formu spolupráce si chválí, i když je mnohem náročnější na provedení než klasické přednášky a domácí úkoly.

A nejen holky jsou spokojeny se svým projektem, také my s nimi - brzy do našeho týmu QA nastoupí již druhá PyLady. :)

PyLadies při práci

Máte dotaz?

Facebook LinkedIn Instagram Youtube

Nebo se podívejte na kompletní kontakty.