A zase jsme pomáhali a zase v Medlánkách…

Po necelém roce nás už zase svrběly ruce a tak jsme se rozhodli pro uskutečnění další dobročinné akce. Znova jsme zamířili do Brněnských Medlánek, tentokrát ale do SOS dětské vesničky, kam jsme se přihlásili na brigádu.

SOS dětská vesnička v Brně-Medlánkách je nejmladší vesničkou v České republice. V areálu SOS dětské vesničky Brno se nachází deset rodinných domů, pro které je vybudováno krásné zázemí ve formě dětských hřišť, multifunkčního sportovního hřiště a dvěma dřevěnými altány pro odpočinek. Devět rodinných domů je pronajímáno pěstounským rodinám a jeden z domů má v nájmu Nadační fond Lepší vyhlídky, který svým mimoškolním vzděláváním pomáhá mladým lidem ve věku 18–26 let najít a realizovat uplatnění v osobním i profesním životě. V administrativní budově je pak situována kontaktní místnost pro setkávání dětí s jejich biologickými rodinami a zázemí pro služby SOS Přístav a SOS Kompas.

V SOS dětské vesničce na nás prostě zanechali dojem, že se snaží vybudovat pro děti a ty, co se o ně starají zázemí, aby dětem ulehčili už tak nelehkou životní cestu. A to nás oslovilo.

Během naší celodenní brigády jsme provedli generální úklid jednoho domku pro děti a část z nás, která nevyhledává domácí práce, byla vyslána do terénu. Snad jsme tak přispěli k tomu, aby se děti ve vesničce cítily zase o něco lépe.

JAK BYLO NA BRIGÁDĚ V SOS DĚTSKÉ VESNIČCE

Máte dotaz?

Facebook LinkedIn Instagram Youtube

Nebo se podívejte na kompletní kontakty.