Jako exkluzivní distributor kolaborativních robotů AUBO v ČR jsme spustili nový web plný informací a ukázek našich neúnavných parťáků v akci. Jak se Vám náš nový web líbí? zjistit více

Kinalisoftu je deset

Tak jsme oslavili desáté narozeniny...

10let

Tak jsme oslavili desáté narozeniny. Ano, Kinalisoft je na trhu už deset let. Tehdy – v roce 2006 – jsme začínali jako dva studenti v jedné malé kanceláři. Šli jsme do rizika doslova po hlavě a ono to vyšlo, nakonec se riziko vyplatilo. Dnes zabíráme celé jedno velké kancelářské patro a máme 30 zaměstnanců.

Od začátku jsme vycházeli z jednoduchého podnikatelského motta: „Klíčové je dopouštět se chyb, ale jen jednou.“ A chyby jsme určitě dělali, například jsme ze začátku příliš spoléhali na ústní sliby nepodložené smlouvou upravující skutečné parametry spolupráce. A taky jsme se spálili…

Během let dosti vykrystalizovalo i naše odborné zaměření. Nyní je pro nás prioritní technologie počítačového vidění, kdy počítač může kamerou zaznamenat určitý jev například v průmyslové výrobě a analyzovat ho. V současné době se můžeme považovat za jednoho z předních českých odborníků na tuto technologii a řešili jsme řadu klientských zadání od kontroly výroby drátů na 3D tisk až po ověření přesných rozměrů skládacích metrů.

Také jsme rádi, že je Kinalisoft vidět. Zaměřili jsme se v posledních letech na rozšíření prezentace u našich cílových skupin. Vycházeli jsme z bodu nula, kdy se o Kinalisoftu v médiích vůbec nepsalo. Dnes máme za sebou několik velkých profilových rozhovorů, máme na kontě řadu zmínek v médiích a běžně nám vycházejí autorské články v odborných časopisech. Také jsme zapracovali na našich webových stránkách a prezentačních materiálech pro klienty. A stali jsme se první českou firmou, která uspěla ve velké konkurenci a získala dotaci z evropského programu Horizont 2020. Za úspěch lze jistě považovat i nominace do soutěže EY Technologický podnikatel roku 2015.

Nebyla to jednoduchá cesta, ale bavilo nás to, a baví nadále.  Tak nám držte palce do dalších let.