I letos se zúčastníme veletrhu MSV v Brně. Největší novinkou bude představení kolaborativních robotů AUBO, určitě se za tímto šikulou stavte. Seznámení proběhne tradičně u sklenky dobrého moravského vína... zjistit více

Co je počítačové vidění

Jednou z našich hlavních specializací je počítačové vidění, někdy také nazývané analýza obrazu.

Jde o velmi moderní technologii, která se plně rozvinula až v posledních letech.Spočívá v počítačové analýze videa v reálném čase, přičemž obraz pro analýzu dodává jedna nebo více kamer. Možnosti zmíněné technologie jsou prakticky neomezené a sahají do celé řady sektorů. Seznam odvětví, v nichž je počítačové vidění využíváno, se navíc stále rozšiřuje s tím, jak zákazníci objevují nesporné výhody této technologie.

Hlavními oblastmi využití počítačového vidění jsou kontrola, automatizace, rozpoznávání a velice přesné měření. Konkrétní příklady můžeme hledat například při kontrole deformace obalů výrobků na výrobní lince, automatizaci distribuce materiálů na pás či u rozpoznávání barev nebo kouře při automatickém střežení prostor. Velice přesné měření je zapotřebí například při výrobě tiskových strun pro 3D tiskárny, kde je pro kvalitu následného tisku nezbytné, aby všechny struny měly přesný rozměr. Technologie počítačového vidění zanalyzuje nebo změří cokoliv, co je zachyceno kamerou, a dle vyhodnocení pak automaticky dá pokyn k další požadované akci.